Вступили в силу нові правила паркування

Набув чинності Закон № 2262-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів».

Нові правила паркування, стоянки та зупинки автомобілів покликані ліквідувати стихійну паркову  та проблеми, пов’язані з нею, особливо в столиці та великих містах.

Головне нововведення – уповноважені особи зможуть виносити постанови по справі про адміністративне правопорушення без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності. Таким чином, правоохоронці не будуть зобов’язані чекати водія, щоб виписати йому штраф. Окрім того, це зможуть робити і спеціальні муніципальні служби.

Якщо адміністративне правопорушення, передбачене частинами першою, третьою статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки), частинами першою, другою статті 152-1 цього КпАП, зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування зобов’язані розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення).

Також законом чітко визначено випадки, коли автомобіль можуть евакуювати:
– поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;
– розташовано у заборонених ПДР місцях зупинки або стоянки, зокрема, на залізничних переїздах, трамвайних коліях, мостах і під ними, на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків (крім випадків зупинки для надання переваги в русі) тощо;
– своїм розташуванням автомбіль робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
– автомобіль розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
– розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
– авто перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
– порушує схему паркування ТЗ таким чином, що блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

При тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу буде фіксуватися в режимі фотозйомки (відеозапису).

Інформація про тимчасове затримання ТЗ буде передаватися на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та на адресу електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами, за якими зареєстровані ТЗ.

Втім, у Нацполіції зазначають, що на сьогодні є багато власників, які під час реєстрації транспортного засобу не надали електронну пошту чи мобільний номер. Над даним питанням працюють спеціалісти МВС.

Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно – після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання.

Передбачено також запровадження обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб‘єкта господарювання, що надає послуги із транспортування та зберігання транспортних засобів, на випадок заподіяння шкоди при здійсненні цих операцій.