Вступив в силу Закон про управління майновими правами у сфері авторського права

Закон України № 2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав» набрав чинності 22 липня 2018 року.

Даний законодавчий акт реформує систему колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав, а також вдосконалює діяльність організацій колективного управління (ОКУ).

Визначено повноваження та процедуру акредитації ОКУ, механізм надання послуг правовласникам зі збору роялті на договірній основі, встановлено державний нагляд за діяльністю ОКУ та правила посередництва в переговорах і при вирішенні конфліктів.

Законом встановлено, що свідоцтва про облік ОКУ та про визначення їх уповноваженими втратять чинність, а Державна служба інтелектуальної власності 22 жовтня 2018 року розпочинає прийом заяв від зацікавлених юросіб про реєстрацію ОКУ. Надалі будуть оголошені відкриті конкурси на визначення таких організацій у відповідних сферах, акредитація надаватиметься на 3 роки.

Закон застосовується до правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, а в частині функціонування електронної системи реєстрації та обліку в сфері авторських і суміжних прав – з 1 липня 2019 року.

Читайте також: Діяльність ОКУ: уряд зробив чергову спробу реформування правил збору та розподілу роялті