Ввезення в Україну продуктів тваринного походження – за новими формами сертифікатів

72 форми міжнародних сертифікатів затверджено наказом Мінекономіки від 14 липня 2020 року № 1329, який набуває чинності з 24 серпня 2020 року.

Ці міжнародні сертифікати призначені для супроводження продуктів тваринного походження при їх ввезенні (пересиланні) на митну територію України і засвідчують їх безпечність. Нові форми сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських і міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.

Кожна окрема форма міжнародного сертифікату призначена для окремої товарної групи:
– свіже м’ясо різних видів тварин – 16 форм;
– корми для тварин і кормові матеріали для кормів, у т.ч. сіно і солома – 11 форм;
– молоко і молочні продукти – 5 форм;
– яйця і продукти з них – 2 форми;
– риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір’я, жири і продукти переробки жиру та ін. продукти тваринного походження – 38 форм.

В Міністерстві акцентують, що це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів, адже воно знімає ряд проблемних питань і сприятиме розвитку і поглибленню міжнародної торгівлі.

Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Держпродспоживслужби, вони можуть використовуватись бізнесом в будь-який момент часу, за відсутності узгоджених між компетентними органами України та країни-експортера форм сертифікатів.