Вимагав 35 тисяч доларів хабаря: СБУ затримала прокурора на Харківщині

Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора та Державним бюро розслідувань проводить системну боротьбу з корупцією у лавах правоохоронних органів, яка загрожує державній безпеці в умовах війни, – пише Прямий.

За повідомленням СБУ в результаті комплексних заходів затримано прокурора однієї з окружних прокуратур Харкова. Він налагодив схему одержання хабарів за “активізацію” розслідування кримінальних злочинів.

Як зазначається, співробітники СБУ задокументували, що посадовець вимагав 35 тисяч доларів від потерпілого у справі про шахрайські дії з комерційною нерухомістю.

“За цю суму прокурор обіцяв чоловіку дати “поштовх” у розслідуванні відповідного провадження, а також накласти арешт на майно та провести низку експертиз. До протиправної діяльності посадовець залучив свою знайому як посередницю для передачі неправомірної вигоди”, – йдеться у повідомленні.

Співробітники СБУ і ДБР затримали прокурора і посередницю у Харкові просто під час передачі всієї суми хабаря.

Наразі їм повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.