Вирубку лісу на схилах Карпат знову заборонено

20 листопада опублікований Закон № 249-IX “Про внесення змін у деякі закони України щодо заборону суцільних рубок на гірських схилах в ялицево-букових лісах Карпатського регіону”.

Закон передбачає встановлення заборони на проведення рубок головного користування в національних природних парках, заказниках та продовження дії заборони на проведення суцільних рубок головного користування в ялицево-букових лісів на крутих схилах Карпатського регіону.

Нагадаємо, що в 2000 році був прийнятий закон, який вводив мораторій на 10 років на проведення суцільної вирубки головного користування в ялицево-букових деревостанів на крутих схилах у Карпатському регіоні. У 2011 році цей мораторій перестав діяти, і відповідно, знову з’явилася можливість проводити суцільні вирубки ялицево-букових лісів на крутих гірських схилах.

Отже, реалізація норм Закону № 249-IX сприятиме збереженню лісів, попередження суцільних вирубок ялицево-букових лісів Карпатського регіону, а також захисту Карпатського регіону від стихійних лих та природних катаклізмів.