Виставка “Планета Земля Єдина: Україна-Ірак” відбудеться за підтримки ЮКГ “Яремчук та партнери”

Виставка “Планета Земля Єдина: Україна-Ірак” відбудеться у приміщенні Верховної Ради України по вул. Грушевського, 5 (кулуари, 3-й поверх), з 28 травня по 31 травня 2019 року, з ініціативи народного депутата України Олега Осуховського та народного депутата України Дмитра Лубінця.

Арт-куратори – Альона Яремчук та Микола Зінченко, за підтримки Юридичної Консалтингової Групи “Яремчук та партнери”, Аукціонного Будинку “Arsani”, JCI Ukraine, Асоціації Іракських Художників.

Мета: підтримка та розвиток відносин між Україною та Іраком через обмін культурним та історичним досвідом в розрізі культурної дипломатії.

Відносини співпраці між країнами починаються від 16 грудня 1992, коли була  підписана  політична декларація і меморандум про взаєморозуміння між урядами України та Іраку.

Митці презентують свої роботи, надихаючись співдружністю двох держав, світовим проектом #PeaсeisPosible та українським проектом “Планета Земля Єдина”, який висвітлює українську культуру та культуру інших країн світу. Вже було проведені виставки про Кубу, Грузію, Німеччину, Ізраїль, Канаду, Бразилію, Індію, Америку.

На виставці будуть представлені творчі роботи народної артистки України, лауреата Шевченківської премії Лариси Кадочнікової,
художників Ольги Адам, Вікторії Стецишин, Альони Яремчук, Віктора і Наталії Проданчук, Анни Яновської, Ірини Федоренко, фотографа Євгена Зінченка.

Презентуватимуться книги автора Lola Nova “Як не вбити музу” чотирьма мовами та “Коридор Натхнення” (збiрка поезii з арт галереєю художників), Олександра Вольного “Енциклопедія Життя”.

ВІдбудться перегляд золотого світового та українського  кінофонду – фільму Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”.

У Іраку і України є дві схожі проблеми – обидві країни знаходяться в перманентному стані воєн довгий час, обидві країни втягнуті в тривалий конфлікт між Америкою і Росією, а також обидві країни мають через це не дуже добрий імідж а міжнародній арені. Але в Іраку є люди, які поза політикою, які хочуть жити і робити  мистецтво, хочуть миру і щастя своїй країні і роблять все для цього в своїй країні і за її межами. Налагодження творчих контактів між нашими двома країнами буде гарним прикладом культурної дипломатії, стане резонансною подією і покладе початок для подальшої плідної співпраці.

28 травня у приміщенні Верховної Ради України  відбудеться  перша в Україні спільна виставка українських та іракських художників. Українська художниця  Ольга Адам, якій вдалося за останні два роки налагодити звязки  з  іноземними  художниками різних країн, та провести за кордоном багато різних виставок, представить  українській спільноті  Ассоціацію іракських художників та їх твори.

Ассоціація іракських художників існує з 1966 року і має багату і цікаву історію, досвід виживання  та успішної діяльності художніх проектів під час воєн та інших негараздів у державі. На виставці будуть представлені принти творів   группи іракських художників та скульпторів, чоловіків  та жінок. Усі вони  викладачі у художніх  та наукових закладах Багдада, переможці конкурсів, учасники міжнародних виставок та члени  ассоціації іракських мистецтв під президентством Касима Сєбті, робота якого  теж буде представлена на експозиції. Серед них художники різних напрямків  – Мухаммед Кинани, роботи якого завжди з нетерпінням чекають Паризькі галереї, Йосра Ебаді, чи ненайстарша жінка-художник в Іраці; Марія Сарух, молода і талановита сюреалістка; великий скульптор Саад Альрубаї, роботи  якого прикрашають центр Багдада, Пекіна та багатьох інших міст світу; молоді художники  Алла Єлдин та Азахар Хадум, і це далеко не всі цікаві особостості, що будуть представлені на виставці.

Але найголовніше – це  розповідь про те, як саме організована робота артринку в Іраку, що буде неймовірно цікава уісм учасникам українського арт-простору.

Партнери:
ГО “Інтелектуальне Лідерство”
ГО JCI Stars
Star Independent
Піар партнери:
Модна дипломатія
O’Ukraine
Finansoff
Diplomat
Artslooker
CHERNOZEM
Femida
Ukraine People
Громадське Тв
HoneyMoon
Lucky Ukraine
In-Art
Авторська програма “АртАмбасада з ОксаноюСтебельською” на Емігрантському радіо
Star Time