Виставка, присвячена спорідненості культур України та Бразилії, відбулась за підтримки ЮКГ «Яремчук та партнери»

«Планета Земля Єдина: Україна-Бразилія» – виставка з такою назвою тривала під куполом Верховної Ради з 20 по 23 листопада 2018 року. Захід відбувся з ініціативи народних депутатів України Дмитра Лубінця та Василя Яніцького, за підтримки Юридичної Консалтингової групи «Яремчук та партнери» та JCI Україна, Громадського об’єднання «Інтелектуальне Лідерство».

Арт-куратором виставки виступила керуючий партнер ЮКГ «Яремчук та партнери»  Олена Яремчук.

Участь у виставці взяв Надзвичайний і Повноважний Посол Бразилії в Україні Освалдо Біато Жуніор.

Мета виставки – показати історично споріднені містичні культури українського і бразильського народів, доторкнутися до культурних звичаїв наших предків, показати всю багатогранність нашої планети, відзначити споріднені сакральні захисні традиції наших народів, зокрема, продемонструвати образ козака-характерника як символа захисника України.

Наша планета унікальна та різноманітна, тому даний проект направлений на творчу співпрацю українських фотографів, які розповідають про різноманіття нашої планети, а саме, про жителів племені Яванава з Бразилії. Індивідуальність та сила цього малочисельного народу, які мають права на спеціальну освіту та відстоюють свої історичні життєві цінності, вражає. Представив дану експозицію міжнародний фотохудожник Денис Копилов.

Ідея зробити цю виставку з’явилася після знайомства з племенем Яванава, що з давніх-давен проживає в глушині на берегах Амазонки та досі дотримується традицій шаманізму, передаючи з покоління в покоління містичні знання про подорожi в паралельнi світи. Всього тисяча людей живе в семи селах Яванава на річці Грегоріо в басейні Амазонки.

Це маленьке, але горде плем’я змогло домовитися з урядом Бразилії i провести демаркацію своєї та державної землі. Вони домоглися права на спеціальну освіту для своїх дітей, де їх вчать спілкуванню з природою та шаманізму, якого дотримувалися їх предки. Маленький, але сильний народ протистоїть силі світового прогресу, відстоюючи свої життєві цінності та традиції.

Вони вірять, що Природа і Земля живі. Вони спілкуються з тваринами та рослинами. Вони сильно відрізняються від нас, але вирішили відкрити свої знання людям з умовно цивілізованого світу, щоб ми не знищили нашу спiльну Батькiвщину – Землю… Шамани можуть розрізняти дух, тіло і душу, вони розуміють природу речей. Саме це і хотів передати автор в цій експозиції.

Використання альтернативного фотодруку символізує альтернативний погляд на сформований порядок речей у нашому світосприйнятті, а нанесення фарб на фото – соцiальнi програми, які дистанціюють нас від нашої природи.

Під час виставки відбулася презентація книги Дениса Богуша «Козак-характерник, або таємна наука Діда Архипа», ілюстрованої художником Володимиром Євкаром. Саме козаки-характерники вміли і використовували духовні знання для захисту України. Вміли перетворюватись на звірів, спілкуватись з духами землі, захищали нашу територію. Автор книги додав, що деякі з цих знань використовують і нині – в АТО, щоб наші воїни були непереможними.

Такі проекти важливі не тільки для України, а й для планети в цілому, змушують замислитися над сенсом життя і над тим, як зберегти наш дім – Землю.

В експозиції взяла участь Татьяна Нікітіна з Nikitina Magik Shok, яка показала своє бачення козаків.

Виставку відвідав мер Києва Володимир Кличко, народні депутати України Валерій Іщенко, Олег Осуховський, Юрій Павленко та багато інших. Вони були вражені поєднанням мистецтва та історії.

Акція відбулась при підтримці партнерів – президента JCI Україна Олега Маслова, Олександра Войцеховського, Наталії Бобровникової, Павла Кірпулянського, Іллі Цьюрюпало, Олега Торгало. Ділове вбрання Birelin, стиль Pudraprof Service, Ювелірний дім Art Vivace jewelry. Піар-підтримка: O’Ukraina, журнал Дипломат, Femida.ua, HoneyMoon, People in, ТV Крокус.