Визначено напрями держпідтримки агробізнесу на 2021-2023 роки

Мінекономіки презентувало проект державної підтримки АПК на 2021-2023 роки. Основні пріоритетні напрями: тваринництво, садівництво, фермерство, здешевлення техніки та кредитів.

Додано нові напрями: страхування врожаю, підтримка нішевого та органічного виробництва, бджільництво.

Програма з підтримки тваринництва передбачає надання спеціальних бюджетних дотацій з метою реконструкції ферм та комплексів, зміни структури виробництва, покращення якісного складу поголів’я, підтримки біорізноманіття та біологічної безпеки.

Підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства передбачається шляхом часткового відшкодування вартості придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, проведення робіт із спорудження шпалери і встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт. Також передбачаються дотації на нове будівництво та реконструкцію холодильників, цехів первинної переробки, об’єктів із заморожування плодів та ягід, придбання ліній товарної обробки, автоматизованих ліній з їх висушування та переробки.

У програмі підтримки фермерства в Україні залишаються такі напрями: компенсація вартості за купівлю с/г техніки, компенсація витрат за дорадчі послуги, надання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь новоствореним ФГ, дотація на утримання корів молочного напряму, доплата ЄСВ на користь застрахованих осіб членів/голів сімейних фермерських господарств, надання безвідсоткових кредитів. Додано напрям – підтримка розвитку органічного виробництва.

Продовжить діяти фінансова підтримка с/г виробників шляхом часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, придбаних за власні або за кредитні кошти.

Також продовжиться фінансова підтримка аграріїв шляхом здешевлення кредитів. Запропоновано два нові напрями такої підтримки: здешевлення кредитів на закупівлю земель с/г призначення та здешевлення страхових платежів (премій) за договорами страхування с/г культур від ризиків загибелі.

Зазначені проекти програм підтримки будуть найближчим часом представлені до обговорення на Комітеті ВР з питань аграрної та земельної політики.