Визначено процедуру ведення єдиних реєстрів ліцензіатів пального, алкоголю та тютюнових виробів

КМУ врегульовано питання ведення єдиних державних реєстрів ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та ліцензіатів місць обігу пального.

Дане рішення прийнято на виконання Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», яким запроваджується необхідність ведення Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, а також внесені зміни до інформації, яка вноситься до Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального (запроваджена необхідність внесення дати видачі/анулювання та термін дії ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової, роздрібної торгівлі пальним).

Рішенням КМУ затверджено Порядок ведення Єдиного реєстру ліцензіатів з виробництва та обігу спирту та викладено в новій редакції Порядок ведення Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обігу пального.

Порядки визначають процедуру створення та ведення реєстрів ліцензіатів, які ведуться у розрізі суб’єктів господарювання, що провадять діяльність на підставі виданих ліцензій.

Встановлюється процедура включення суб’єкта господарювання до реєстрів ліцензіатів, внесення до реєстрів інформації про анулювання ліцензії, а також зберігання інформації про ліцензії, які анульовано або термін дії яких закінчився.

Передбачаєтьс наступне:

  • реєстри ліцензіатів ведуться державною мовою;
  • об’єктами реєстрів ліцензіатів є інформація про ліцензіатів, місця провадження діяльності, дату видачі / анулювання ліцензії, термін дії ліцензії;
  • адміністратором та держателем реєстрів ліцензіатів є ДПС;
  • користувачами реєстрів ліцензіатів є внутрішні користувачі та зовнішні користувачі (виконавчі, правоохоронні органи, органи місцевого самоврядування, фізичні, юридичні особи тощо);
  • публічними реєстраторами реєстрів ліцензіатів є ДПС та її територіальні органи;
  • створювачами реєстрової інформації реєстрів ліцензіатів є відповідальні посадові особи ДПС та її територіальних органів;
  • за підключення та доступ до реєстрів ліцензіатів, внесення відомостей до них і користування ними плата не стягується;
  • інформація, внесена до реєстрів ліцензіатів, є достовірною і може використовуватися державними органами тощо.