Взаємовиключність вимог у корпоративному спорі – підстава для відмови позивачу

КГС ВС у постанові по справі № 923/774/18 зауважив особливості взаємовиключності вимог у корпоративному спорі.

Справа полягає у наступному. Учасник ТОВ звернувся до господарського суду з позовом до ТОВ про стягнення 10% вартості частини майна ТОВ пропорційно його частці у статутному капіталі товариства. Господарський суд рішенням у справі № 923/774/18, залишеним без змін постановою апеляційного господарського суду, відмовив у задоволенні позовних вимог повністю.

Залишаючи без змін рішення судів попередніх інстанцій, колегія суддів КГС ВС зазначила таке.

Суди попередніх інстанцій дійшли правильного висновку про те, що підстав для стягнення з відповідача вартості частини майна ТОВ  пропорційно частці позивача як учасника у статутному капіталі товариства немає, оскільки рішення загальних зборів учасників ТОВ про виключення позивача зі складу учасників ТОВ було визнане недійсним у справі № 923/650/17, позивач не вибув з числа учасників товариства. Права позивача, за захистом яких він звернувся до господарського суду, не порушені.

Позивач, який подав до суду позов, направлений на відновлення його корпоративних прав учасника ТОВ (справа № 923/650/17), а також позов про виплату йому вартості частини майна товариства пропорційно його частці у статутному капіталі у зв’язку з його виключенням з товариства (справа № 923/774/18), є непослідовним. Така позиція позивача свідчить про взаємовиключність та невизначеність його намірів.