Як боротися з кібербулінгом?

Кібербулінг — це знущання, приниження, агресивні напади, які здійснюють за допомогою різних гаджетів (зокрема телефонів), з використанням інтернету, будь-яких електронних (цифрових) технологій. Кіберагрессори можуть цілодобово залякувати своїх жертв, створюючи в них ілюзію повного контролю їхнього життя і поведінки. Найчастіше кібербулінг застосовується щодо дітей на підлітків, відзначили фахівці системи БПД.

Як боротися з кібербулінгом?

  1. Якщо ви думаєте, що над вами знущаються в школі і кривдником є учень (студент) або член педагогічного колективу, насамперед потрібно звернутися за допомогою до будь-кого, кому ви довіряєте, наприклад, до ваших батьків, близького члена сім’ї або іншого дорослого. Також необхідно звернутися із заявою або повідомленням про вчинення кібербулінгу до керівника навчального закладу. В цьому випадку кібербулера може бути притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 173КпАП.
  2. Фіксуйте всі дії кривдника (наприклад, робіть фото або скріншоти неправдивої інформації про себе; інформації, що містить персональні дані; інформації, що принижує честь та гідність).
  3. Якщо кібербулінг здійснюється кривдником, який не є учасником  освітнього процесу,  зверніться зі скаргою до адміністратора сайту, сторінки, або групи, що створена у відповідній соціальній мережі, з метою видалення інформації. У випадку відмови адміністратора виконати відповідні дії, зверніться безпосередньо до служби підтримки соціальної мережі (наприклад, у соціальній мережі Facebook міститься вкладка “Довідка та підтримка”) або натисніть кнопку “Поскаржитися”. Дізнатися дані щодо адміністраторів або власників вебсайтів допоможе сервіс Whois.
  4. Зверніться до органів Національної  поліції за номером 102. Якщо кібербулер не є учасником освітнього процесу, його буде притягнуто вже до кримінальної відповідальності, в залежності від ступеня заподіяної шкоди.