Як довести факт отруєння в ресторані?

У разі харчового отруєння в закладі громадського харчування спочатку варто спробувати вирішити це питання в досудовому порядку.

Для цього необхідно звернутися із заявою до власника закладу з проханням відшкодувати шкоду за лікування, а також моральну шкоду, яка була вам завдана. До заяви потрібно долучити копії документів, які підтверджують факт отруєння.

Якщо ж адміністрація відмовить, потрібно звертатись до територіального органу Держпродспоживслужби.

У випадку, якщо заклад харчування відмовляється компенсувати вам витрати у зв’язку з отруєнням та не визнає свої вини, громадянин має право звернутися за захистом до суду.

Як довести факт отруєння?

Якщо у вас є чек чи квитанція, то відповідно до Закону Украни «Про захист прав споживачів» це є підтвердженням вчинення правочину між клієнтом і продавцем. Якщо немає, то підтвердженням даного факту можуть виступити свідки.

В обов’язковому порядку необхідно звернутися до медичного закладу або викликати швидку, повідомивши лікаря про місце та час вживання страви, якою ви, вірогідно, отруїлися. Слід розповісти не лише про симптоми захворювання, але і про обставини пригоди, аби був задокументований причиново-наслідковий зв’язок між вживанням страви і наслідками. Необхідно зберігати й усі квитанції про придбання призначених ліків. Це все слугуватиме доказами про отруєння.

До якого суду потрібно звернутися і на що можна розраховувати?

Дана категорія справ за загальним правилом розглядається за місцем знаходження відповідача – тобто, закладу громадського харчування.

Відповідно до Закону України про судовий збір від сплати судового збору звільняються позивачі у справах про відшкодування шкоди, заподіяних ушкодженням здоров’я. Також в законі про судовий збір є стаття, яка передбачає, що споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, що пов’язані з порушенням їхніх прав.

Розраховувати треба на відшкодування матеріальної шкоди, яка підтверджуються відповідними довідками, квитанціями, чеками та на відшкодування моральної шкоди.

За інформацією центру БВПД