Як ФОП вносить виручку на банківський рахунок?

Якщо ФОП-платник єдиного податку отримав дохід від продажу товарів (робіт, послуг) у вигляді готівки, відобразив його у Книзі обліку доходів (Книзі обліку доходів і витрат), і потім вносить зазначену суму готівки на свій поточний рахунок, відкритий для здійснення підприємницької діяльності, внесена сума готівки не повинна відображатися у Книзі повторно і враховуватися при визначенні доходу такого платника податку.

Відповідно до п. 292.1  ст. 292 Податкового кодексу України доходом ФОП-“єдинника” є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3  ст. 292 ПКУ. Згідно з пп. 296.1.1 ст. 296 ПКУ платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи (ФОП), які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів шляхом щоденного (за підсумками робочого дня) відображення отриманих доходів.

“Єдинники” третьої групи (ФОП), які є платниками ПДВ, ведуть облік доходів та витрат (пп. 296.1.2  ст. 296 ПКУ). Зазначені форми книг затверджено наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. № 579. У Книзі обліку доходів записи виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, зокрема про кошти, які надійшли на поточний рахунок платника податку та/або які отримано готівкою, вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг).

У Книзі обліку доходів і витрат записи виконуються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід, окремо про кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку та/або отримано готівкою, фактично безоплатно отримані товари (роботи, послуги) та понесені витрати, зокрема оплачені придбані товари (роботи, послуги), виплачена заробітна плата, сплачений ЄСВ тощо.

Про це повідомило ГУ ДПС у Луганській області.