Як МСБ відновити виробничі потужності, зруйновані внаслідок війни?

Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець надав роз’яснення щодо допомоги держави малому та середньому бізнесу, майно якого постраждало від війни.

Програма «Доступні кредити 5-7-9%» передбачає, що держава надає фінансову підтримку мікро-, малому та середньому бізнесу на відновлення частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій виробничих потужностей.

Підприємства зможуть отримати допомогу від держави у вигляді компенсації відсотків по кредитах, отриманих на відбудову виробництва.

Отже, підприємці зможуть отримати кредит на відновлення виробничих потужностей під 9% терміном до 5 років на суму до 60 млн грн (без урахування раніше виданих кредитів за програмами держпідтримки).

Виконання зобов’язань по таких кредитах частково (до 80%) буде забезпечуватись державною гарантією.

Кредит можна отримати за таких умов:

  • виробничі потужності підприємства, зруйновані повністю чи частково, або викрадені внаслідок війни чи окупації (підтверджено документально);
  • підприємство здійснювало господарську діяльність протягом року до широкомасштабного наступу РФ (підтверджено даними річної фінзвітності станом на 01.01.2022);
  • відновлювальні виробничі потужності, розташовані не ближче 50 км від зони бойових дій, не перебувають під окупацією.

Крім того, українські підприємства, які розташовані у зоні активних бойових дій, можуть отримати державну допомогу в переміщенні своїх потужностей до західних областей України (“релокація”). Відповідною програмою може скористатися будь-яке підприємство, яке знаходиться у зоні ризику та активних бойових дій. Учасником може бути не лише велике виробництво, але й малий бізнес з 10-20 людьми у штаті.