Як обміняти лампи розжарювання на світлодіодні

КМУ затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи – 10 січня прийнято постанову «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням».

Передбачається, що українці матимуть змогу обміняти 5 ламп розжарювання на 5 світлодіодних (LED) ламп.

Обмін  буде проходити у відділеннях Укрпошти поетапно в усіх регіонах.

З 16 січня програма почне працювати в режимі бета-тестування. Після його завершення проект запуститься у звичайному режимі по всій території Україні.

Фінансування 30 млн LED-ламп  відбуватиметься за рахунок коштів ЄС. Перша партія з 15 млн ламп надходитиме поступово впродовж декількох тижнів, передусім у обласні центри і великі міста, а до кінця лютого лампочки мають надійти і до найменших сіл.

Механізм та правила обміну:

  • потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну;
  • людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі;
  • обмін буде відбуватись у два способи – з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти 5 робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності;
  • за деякий час після подачі заявки у Дії людині автоматично на телефон надходить повідомлення з Дії про можливість отримання ламп, обмін здійснюється за номером такої заявки. А якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється;
  • при обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе;
  • обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання;
  • якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.