Як отримати електронний поліс ОСЦПВ?

Механізм електронного поліса ОСЦПВ впроваджений з метою реалізації певних положень Закону України «Про електронну комерцію». У Нацкомфінпослуг стверджують, що це лише перший крок на шляху впровадження електронних цифрових сервісів у галузі страхування. Очікується, що електронний поліс дозволить підвищити рівень довіри громадян до електронних послуг у страхуванні, сприятиме здоровій конкуренції на ринку страхових послуг.

Для укладання електронного договору страхування необхідно, перш за все, обрати страхову компанію (перелік страховиків-членів МТСБУ наведений на сайті бюро), спосіб укладання договору (через інтернет-сайт страхової компанії), ввести на сайті страховика необхідну інформацію та отримати від нього пропозицію. Факт реєстрації отриманої пропозиції страховика можна перевірити в єдиній централізованій базі даних МТСБУ. Якщо усі дані коректні – потрібно сплатити страховий платіж, зазначений в пропозиції, та підписати договір у запропонований страховиком спосіб. Зверніть увагу: пропозиція укласти договір страхування є чинною до закінчення доби, в якій її було сформовано. Підтвердження укладання договору страховик надішле у вигляді візуальної форми полісу, яку можна буде роздрукувати, окрім цього, за бажанням, отримати у офісі страховика його підпис на полісі.

Електронний поліс ОСЦПВ набирає чинності з початку строку його дії, що зазначений у страховому полісі. Зазначена дата не може бути більш ранньою, ніж дата реєстрації договору в базі даних МТСБУ. Контроль наявності страхового забезпечення автомобіля, що пересувається дорогами України, здійснюється Національною поліцією України. Перевірити дійсність інформації про підтвердження укладання електронного договору страхування можна шляхом запиту до єдиної Централізованої бази даних МТСБУ, а для перевірки роздрукованого полісу використовується також QR-код. У МТСБУ радять протягом початкового періоду використання електронних договорів страхування мати з собою роздруковану візуальну форму електронного полісу.