Як отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію

Згідно ст.10 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожен громадянин має піклуватися про своє здоров’я і здоров’я дітей, не шкодити здоров’ю інших громадян, проходити медичні профілактичні огляди і робити щеплення. Разом з тим, в статті 43 цього ж Закону мовиться, що пацієнт повинен дати згоду на будь-яку медичну допомогу, зокрема й на щеплення (крім прямої загрози життю). Тому, вакцинуватись чи ні – право, а не обов’язок.

Які документи в Україні засвідчують, що людина провакцинована? Передусім, це Міжнародне свідоцтво про вакцинацію – документ про зроблені щеплення, який відповідає міжнародним медико-санітарним нормам, затвердженим ВООЗ в 2005 році. У такі свідоцтва вносяться дані про щеплення проти грипу, поліомієліту, кору та інших інфекційних захворювань, зокрема і COVID-19.

Особи, які щепилися двома дозами вакцини проти COVID-19, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини, в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я, зокрема і в сімейного лікаря.

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію заповнюється українською, а також англійською або французькою мовами.

Термін дії свідоцтва – 1 рік із можливістю продовження.

В Україні отримати таке свідоцтво можуть громадяни, які повністю прищепилися проти COVID-19 вакцинами, схваленими Всесвітньою організацією охорони здоров’я. У нас в країні це: Pfizer, Moderna, CoronaVac і AstraZeneca декількох виробників.

В Україні працює інформаційний сайт covid19.gov.ua  та національний контакт-центр МОЗ з питань COVID-19: 0 800 60 20 19

За інформацією центру з надання БВПД