Як переоформити ОСЦПВ на уживаний автомобіль

В Україні власники наземних транспортних засобів обов’язково повинні мати страхування цивільно-правової відповідальності (ОСЦПВ), винятком є особи з інвалідністю 1 групи та учасники бойових дій. Питань з оформленням ОСЦПВ на уживану машину набагато більше, ніж на нову.

Стаття 3 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» зазначає, що обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності здійснюється з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної життю, здоров’ю та/або майну потерпілих внаслідок дорожньо-транспортної пригоди та захисту майнових інтересів страхувальників.

Існує три варіанти оформлення страхового поліса – колишній власник:

  • передає поліс новому власнику автомобіля і він використовується далі до закінчення терміну дії;
  • переносить кошти на оформлення нової автоцивілки для іншого автомобіля;
  • розриває договір і залишок коштів повертає собі.

Передача ОСЦПВ новому власнику. При продажі автомобіля власник може передати поліс ОСЦПВ покупцеві безкоштовно або за винагороду (за договором). У такому випадку автоцивілка поширюється на усіх водіїв автомобіля, а тому страховий поліс продовжує діяти й після переоформлення прав власності на авто до дня закінчення терміну дії. Це пояснюється тим, що страхується не власник, а сам транспортний засіб.

Перенесення залишку коштів на новий договір. Такий варіант використовується, коли водій придбав новий автомобіль. Відчужуючи попередній, не передає страховку новому власнику. В цьому випадку колишній власник транспортного засобу повинен звернутися в страхову компанію, щоб закрити чинний ОСЦПВ і перенести залишок грошей на оформлення нового поліса на інше авто. Це можливо тільки, якщо за чинним ОСЦПВ не було страхових виплат.

Розірвання договору ОСЦПВ і виплата залишку коштів. У разі, якщо колишній власник продає автомобіль, але не збирається купувати новий, або у нього вже є страховий поліс, то він може звернутися в страхову компанію для того, щоб анулювати договір страхування. У такому випадку і залишок коштів йому повернуть.

Важливо! Повернення не буде, якщо за період дії поліса відбувалися за ним страхові виплати.

За інформацією фахівців системи БВПД