Як перевірятимуть цифровий паспорт?

Україна стане першою в світі державою, де цифровий паспорт юридично прирівняється до звичайного, розповілиу Мінцифри. Мова йде про законопроект № 4355, прийнятий за основу на початку лютого, яким заплановано узаконити можливість використання громадянами України ID-паспортів та біометричних паспортів для виїзду за кордон в електронному вигляді.

Нагадаємо, що до кінця 2021 року цифрові паспорти використовуються лише в межах реалізації експериментального проекту через мобільний додаток “Дія”.

У Мінцифри пояснили, що для перевірки дійсності цифрового паспорта не потрібні будуть жодні додаткові пристрої. Зробити це можна буде за допомогою будь-якого смартфона, на якому встановлено “Дію”.

Для перевірки потрібно буде навести камерою смартфона на QR-код цифрового документа. Це унікальний 3-хвилинний ідентифікатор, що дозволяє звірити цей документ з даними у відповідних реєстрах.

Наразі українці вже можуть користуватися цифровими паспортами у більшості життєвих ситуацій — для отримання відправлення на пошті, адміністративних, фінансових, банківських послуг тощо.