Як перевірити легальність алкогольного напою?

На легальній алкогольній продукції має бути наявна марка акцизного податку. ДПС розробила спеціальний електронний сервіс, який дозволяє споживачам швидко перевірити легальність марки, а отже – і алкогольного напою.

Акцизна марка для алкогольних напоїв містить два штрихкоди – двомірний штрих-код швидкого реагування (QR-код) та лінійний штрих-код.

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки. QR-код – інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ, для ФОП – код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також посилання на вебресурс для перевірки марки.

Споживачі можуть швидко виявити підробку – мобільним пристроєм просканувати QR-код, який нанесено на марку акцизного податку. Здійснюється перехід на вебресурс cabinet.tax.gov.ua/registers/mark для миттєвої перевірки марки – і споживач отримує інформацію про суб’єкта господарювання, який отримав марку акцизного податку, та дату її видачі.

У разі неможливості зчитування QR-коду інформацію можна перевірити і в ручному режимі. Для цього потрібно увійти до відкритої частини Електронного кабінету за посиланням cabinet.tax.gov.ua, або скориставшись вебпорталом ДПС (tax.gov.ua). Там, у розділі «Реєстри» обрати сервіс «Пошук акцизної марки» та заповнити зазначені поля. Після цього висвітлюється назва суб’єкта господарювання та його код ЄДРПОУ, якому було видано зазначену одиницю марки акцизного податку.

Якщо інформація про суб’єкта господарювання відсутня, це може свідчити про фальсифікований товар. У такому випадку громадянин може повідомити про це податкову службу письмово на адресу [email protected] або за телефоном 0800 501 007

Суб’єктам господарювання, які порушили правила, загрожує штраф у розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 17 000 гривень.