Як перевірити легальність алкоголю?

На легальній алкогольній продукції має бути наявна марка акцизного податку. Це підтверджує сплату акцизного податку, легальність ввезення та реалізації на території України.

Марка є бланком суворої звітності, захищена спеціальними елементами захисту, містить 2 штрих-коди:

  • QR-код – інформаціюя про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб – підприємців – код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, а також посилання на вебресурс для перевірки марки.
  • штрих-код – інформація про серію та номер марки.

За допомогою QR-кодуспоживачі можуть швидко виявити підробку, скориставшись своїми гаджетами. Під час сканування QR-коду мобільним пристроєм здійснюється перехід на вебресурс cabinet.tax.gov.ua/registers/mark для миттєвої перевірки марки. Тобто платник через кілька секунд отримає інформацію про суб’єкта господарювання, який отримав марку акцизного податку, та дату її видачі.

У разі неможливості зчитування QR-коду за суб’єктивними причинами (розірвано код, зам’ято тощо) або за відсутності необхідного функціоналу на гаджеті – інформацію можна перевірити і в ручному режимі: увійти до відкритої частини Електронного кабінету за посиланням cabinet.tax.gov.ua, у розділі «Реєстри» обрати сервіс «Пошук акцизної марки» та заповнити зазначені поля. Після цього висвітлюється назва суб’єкта господарювання та його код ЄДРПОУ, якому було видано зазначену одиницю марки.

Якщо інформація про суб’єкта господарювання у сервісі відсутня – це може свідчити про фальсифікований товар. У такому випадку громадянин може повідомити про це податкову службу письмово на адресу [email protected] або за телефоном 0800 501 007.