Перевірити свій кредитний рейтинг можна самостійно

Перед тим, як видати кредит, фінансові установи перевіряють кредитну історію потенційного позичальника.

Кредитна історія – це досьє про всі поточні та сплачені кредити позичальника, яке містить інформацію про те, наскільки сумлінно та вчасно погашалась заборгованість. Кредитна історія відображає дисципліну погашення кредитів позичальником та містить інформацію щодо поручительства.

До кредитної історії мають доступ:

  • власник кредитної історії;
  • установи, які мають відповідну згоду від власника.

В Україні зареєстровані 7 бюро кредитних історій, з яких активними учасниками ринку нині є 5: ПрАТ “Перше всеукраїнське бюро кредитних історій “, ТОВ “Бюро кредитних історій “Українське кредитне бюро”, ТОВ “Українське бюро кредитних історій”, ПрАТ “Міжнародне бюро кредитних історій” і ТОВ “Онлайн бюро кредитних історій”.

Щоб перевірити свій рейтинг, потрібно звернутися до даних бюро. За законодавством один раз упродовж календарного року записи щодо власних кредитів можна отримати безкоштовно. Усі подальші звернення впродовж року будуть платними.

Також можна перевірити історію в інтернет-банкінгу Приват24 («Мої рахунки»/«Кредитний рейтинг»).

Можна під’єднати SMS-інформування та бути в курсі будь-яких подій щодо кредитної історії. Ця послуга допомагає запобігти випадковим простроченням, захиститись від шахрайства та перевірок кредитної історії без вашої згоди, але вона є платною.

Таким чином можна виявити і факт шахрайства. Якщо виявилося, що хтось оформив на ваше ім’я кредит, потрібно звернутися з відповідною заявою до правоохоронних органів.

За інформацією ЦМУ Мін’юсту