Як перевірити відкриття виконавчого провадження?

Якщо ви отримали сповіщення від виконавчої служби, однак у вас виникають сумніви щодо справжності такого сповіщення, як з’ясувати, чи дійсно відносно вас відкрито виконавче провадження? Про це розповіли у Мін’юсті.

Надходження громадянину виклику/вимоги від державного виконавця означає те, що стосовно цього громадянина відкрито виконавче провадження.

Державний виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, яка надсилається до відома боржнику рекомендованим поштовим відправленням.

У постанові про відкриття виконавчого провадження зазначається ідентифікатор для доступу до інформації про виконавче провадження в автоматизованій системі виконавчого провадження.

Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання виконавчого документа, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження вносяться відповідні відомості до Єдиного реєстру боржників.

Щоб перевірити, чи внесено такі відомості відносно вас, необхідно перейти за посиланням erb.minjust.gov.ua, вказавши своє ПІБ або реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Також найменування та адреси територіальних органів державної виконавчої служби можна перевірити на офіційному вебсайті Міністерства юстиції України в розділі «Структура» в підрозділі «Територіальні органи».