Як працівнику перевірити, чи сплачує роботодавець за нього страхові внески?

Прийняття працівника на роботу без офіційного оформлення трудових відносин – одне із поширених порушень законодавства про працю

Важливо знати, що запис в трудовій книжці не є підставою для автоматичного зарахування даного періоду трудової діяльності до страхового стажу. До пенсії зараховується лише той період, за який були сплачені страхові внески. Саме страховий стаж враховуватиметься при нарахуванні пенсії та наданні допомоги по тимчасовій втраті працездатності, безробіттю.

Сьогодні кожен працівник на порталі Пенсійного фонду України portal.pfu.gov.ua може самостійно перевірити, чи добросовісно сплачує роботодавець за нього страхові внески, та який період трудової діяльності зараховується до його страхового стажу.

На порталі можна отримати всю інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків сплачених до ПФУ та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу).

Мінекономіки підготувало інструкцію, як працівнику самостійно перевірити, чи сплачує роботодавець за нього страхові внески: https://bit.ly/36SMHup