Держава частково гарантуватиме кредити аграріїв

Діяльність Фонду часткового гарантування кредитів в сільському господарстві дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн. Окрема за кредитні кошти вони зможуть купувати сільськогосподарські землі, техніку, обладнання для сільгоспвиробництва. Про це повідомили у Мінагрополітики.

Фонд надаватиме гарантії обсягом до 50 % непогашеної суми основного боргу та гарантії на строк дії кредитного договору, але не більше 10 років.

Скористатися таким правом зможуть мікро-, малі та середні аграрні підприємства з основним видом діяльності у вигляді виробництва сільськогосподарської продукції та володінням до 500 га землі.

Виробник не зможе скористатися таким правом (навіть коли він відповідає критеріям, встановленим Законом), якщо:

  • його учасник чи кінцевий бенефіціар є одночасно учасником чи кінцевим бенефіціаром інших українських юридичних осіб у сільському господарстві;
  • пов’язані з виробником особи володіють землею, площа якої сумарно з площею виробника перевищує 500 га.

Фонд пропонуватиме портфельні гарантії, які банки використовуватимуть як частину основної застави. Ці гарантії надаватимуться лише за кредитами, наданими фінансовими установами, які уклали договір про співпрацю з Фондом та відповідають критеріям прийнятності, затвердженим Радою Фонду.

Наразі Мінагрополітики вже підготовлено відповідні проекти нормативно-правових актів щодо створення Фонду. НБУ має врегулювати питання, пов’язані з діяльністю Фонду, до 24 серпня 2022 року.  Враховуючи це, Фонд розпочне свою діяльність 1 липня 2022 року.