Як продаватимуть великі державні підприємства?

Урядом затверджено Порядок продажу об’єктів великої приватизації державної власності, який встановлює правила підготовки, організації та проведення продажу великих підприємств. Реалізація нових вимог дозволить спростити процедуру продажу  та скоротити терміни проведення приватизації.

Порядком, затвердженим постановою КМУ від 10 травня 2018 року № 386, передбачено, що підготовка до приватизації та продаж об’єктів  приватизації здійснюється із залученням на конкурсних засадах радників.

Залучення радників дозволить провести приватизацію з урахуванням міжнародних стандартів та існуючої практики,  презентувати об’єкти широкому колу потенційних покупців в Україні та за її межами.

Для забезпечення  прозорості проведення продажу та висвітлення приватизаційних процесів державний орган приватизації буде здійснювати комплекс заходів щодо оприлюднення в ЗМІ повідомлень про хід і результати продажу.

Об’єкти приватизації підлягають продажу на аукціоні з умовами, які затверджуються Кабміном. Під час приватизації об’єкта приватизації шляхом його продажу на аукціоні, викупу між продавцем і покупцем укладається відповідний договір купівлі-продажу.

Документ детально регламентує порядок підготовки до проведення аукціону, опрацювання проекту договору купівлі-продажу, подання документів для участі в аукціоні, визначає вимоги до участі в аукціоні та, власне, правила проведення аукціону, а також продажу об’єкта приватизації на аукціоні із зниженням стартової ціни та за методом вивчення цінових пропозицій.