Як викликають до суду учасника процесу, місцезнаходження якого невідоме?

Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України, учасники процесу, яких неможливо знайти, щоб викликати до суду, повідомляються про це через Інтернет.

Так, у статті 175 ЦПК встановлено перелік відомостей, які повинні міститись в позовній заяві. Зокрема, пунктом 2 частини 3 цієї статті передбачено, що в позовній заяві повинні бути зазначені місце проживання чи перебування сторін та інших учасників справи.

Відповідно частин 6, 10 статті 187 ЦПК,  у разі якщо відповідачем у позовній заяві вказана фізична особа, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності, суд не пізніше 2-х днів з дня надходження позовної заяви до суду звертається до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.

Якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи, суд вирішує питання про відкриття провадження у справі.

Подальший виклик такої особи як відповідача у справі здійснюється через оголошення на офіційному веб-порталі судової влади України.

Відповідно до частини 11 статті 128 ЦПК, відповідач, третя особа, свідок, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, а також заінтересована особа у справах про видачу обмежувального припису викликаються до суду через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за 10 днів, а у разі розгляду справи про видачу обмежувального припису – не пізніше 24 год.до дати відповідного судового засідання.

З опублікуванням оголошення про виклик особа вважається повідомленою про дату, час і місце розгляду справи.

Про це розповіли у Одеському апеляційному суді

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб отримувати повістки в SMS, необхідно подати в суд заявку