Як звітувати постійним представництвам?

Об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств за звітний період 2020 ріку постійних представництв нерезидентів може визначатись одним з трьох способів:

  • в загальному порядку встановленому для платників – резидентів відповідно до розділу ІІІ ПКУ;
  • на підставі складення нерезидентом окремого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з контролюючим органом за місцезнаходженням постійного представництва, з урахуванням вимог, визначених ст. 39 ПКУ;
  • як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7 з урахуванням вимог, визначених ст. 39 ПКУ.

Платники податку на прибуток підприємств – постійні представництва нерезидентів, у яких об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств за звітний період 2020 рік визначатиметься на підставі складення окремого балансу фінансово-господарської діяльності або шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7, можуть використовувати форми відповідних розрахунків, які були затверджені наказом Мінфіну від 13.06.2016 № 544.

При цьому постійні представництва нерезидентів не зобов’язані у зв’язку із набуттям чинності Законом від 17.12.2020 № 1117 подавати уточнюючі декларації (розрахунки)  за звітні періоди – півріччя та або три квартали 2020 року, у разі якщо податкова звітність за такі періоди складена відповідно до редакції ПКУ, що діяла на момент такого складання.

Крім цього, Законом № 1117 передбачається відтермінування (на 1 рік) змін до п.п. 133.1.5 п. 133.1 ст. 133 ПКУ, які починають діяти з 01.01.2022, щодо визначення платниками податку на прибуток підприємств юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства інших країн (іноземні компанії) та мають місце ефективного управління на території України.

Такі особливості роз’яснили у ДПС.

Див.також: Лист ДПС від 27.01.2021 № 2367/7/99-00-21-02-01-07