Які комбінації літер Z і V на номерних знаках заборонені?

Відповідно до чинного законодавства заборонено використання в індивідуальному номерному знаку літер «Z» та «V», оскільки це має натяк на символіку окупантів.

Також заборонено замовляти та виготовляти індивідуальні номерні знаки, які містять символіку, що асоціюється з повномасштабним вторгненням рф в Україну, тоталітарними режимами. Про номерні знаки державної реєстрації для електромобілів не йдеться, пояснили в МВС.

Постановою КИУ № 367 від 23.04.2023 були внесені зміни до Постанови КМУ №1081 «Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників».

Тепер відповідно до законодавства під заборону потрапляють літери «Z» та «V»:

  • використання цих літер окремо;
  • використання літер у словах, написаних кирилицею, – замість «З», «С», «В», «Ф».

Також заборонено використання написів та зображень, символіки комуністичного тоталітарного режиму, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму. 

На українських номерних знаках не може бути емблем органів держави-терориста та збройних сил росії: сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення тощо.

Існує перелік підстав для відмови у виготовленні комплекту індивідуальних номерних знаків. Деякими з них — відмова у виготовленні індивідуального знаку через наявність повної або скороченої назви органу державної влади, зображення державних символів України та інших країн чи міжнародних організацій. У нанесенні напису ненормативного походження або дискримінаційного характеру за мовними, національними, релігійними та расовими ознаками теж буде відмовлено.