Єдина електронна система у будівництві: проект схвалено

 КМУ підтримав реалізацію експериментального проекту Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, що має на меті максимальну автоматизацію та прозорість всіх процесів у будівельній галузі.

Запровадження проекту передбачає:

  • створення сучасного будівельного реєстру з повним доступом до всіх даних;
  • надання автоматичних адміністративних послуг без участі чиновників – а отже, скорочення строків надання таких послуг та підвищення їх якості;
  • зниження корупційних ризиків тощо.

Загалом до системи буде підключено понад 60 тис. осіб,зокрема архітектори, атестовані особи, органи місцевого самоврядування тощо, які матимуть доступ виключно за електронним підписом.

Як пояснив Міністр цифрової трансформації, довгий час вагомим інструментом корупції в галузі містобудування був так званий реєстр ДАБІ, який ані фізично, ані юридично не належав державі. Крім того, реєстр надавав змогу несанкціонованого доступу з боку приватних осіб, містив приховані скрипти, націлені на реалізацію корупційних механізмів, мав дуже низьку якість даних та не містив єдиного ідентифікатора об’єкту будівництва.

В уряді переконують: відповідальний забудовник отримуватиме документи в електронній системі, а інвестор зможе подивитися, на якому етапі перебуває будівництво. “Система, окрім зручності та ліквідації корупційної складової, в ідеалі має створити ситуацію, коли українець не буде боятися купувати нове житло”, – зазначив Прем’єр-міністр.