Єдиний рахунок: готуємося до запровадження

Із 01 січня 2021 року набере чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, а також Порядок функціонування єдиного рахунку (постанова КМУ від 29.04.2020 № 321).

Єдиний рахунок (ЄР) відкривається на ім’я Державної податкової служби України у Казначействі, як не бюджетний та буде віднесений до рахунків зі спеціальним режимом використання.

Платник податків може використовувати такий рахунок для сплати платежів за бажанням.

Для цього необхідно подати повідомлення про використання ЄР в електронній формі через електронний кабінет. У випадку, якщо платник має відокремлені підрозділи, то повідомлення про використання або про відмову від використання ЄР подається таким платником за кожним відокремленим підрозділом. Платник має право повідомити про використання або відмову від використання ЄР один раз протягом календарного року.

Сплатити через ЄР можна буде всі поточні платежі, податковий борг за такими платежами та недоїмку з єдиного внеску, грошові зобов’язання, які визначено на підставі ППР.

ЄР не може бути використаний платником податків для сплати грошових зобов’язань та/або податкового боргу з ПДВ, акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також для сплати частини чистого прибутку до бюджету державними та комунальними підприємствами та їх об’єднаннями.

Використання ЄР розпочинається з робочого дня, що настає за днем подання ним повідомлення про використання такого рахунку. У разі відмови платника від використання ЄР таке використання припиняється, починаючи з 1 січня наступного календарного року, на підставі повідомлення про відмову.

Це роз’яснив Офіс великих платників податків ДПС.