«Євробляхи» можуть дозволити легалізувати за 500 євро

Депутати пропонують ввести  єдину ставку у розмірі 500 євро на ввезені в Україну транспортні засоби з іноземною реєстрацією. Це передбачається законопроектом № 8208 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодачих актів України щодо стимулювання розвитку ринку транспортних засобів».

Зконопроект має на меті створення передумов для зменшення вартості нових імпортних легкових автомобілів та автомобілів, що вже були в користуванні. Також законопроект передбачає створення умов для доступності придбання таких автомобілів українцями.

Громадян планують звільнити від сплати ПДВ та акцизного податку. Така норма, згідно проекту, застосовується при здійсненні операцій із ввезення на митну територію України та реалізації на митній території України транспортних засобів особистого користування. Також пропонується встановити ставки ввізного мита на імпортовані легкові автомобілі у вигляді фіксованого платежу в розмірі 500 євро.

Автори законопроекту (народні депутати Шевченко О.Л., Шевченко В.Л., Батенко Т.І., Дідич В.В.) вважають, що такі зміни знімуть напругу в суспільстві, що склалася стосовно транспортних засобів особистого користування з іноземною реєстрацією, які знаходяться на митній території України з перевищенням строку тимчасового ввезення.

Користувачам транспортних засобів пропонується надати строк у 3 місяці з дня набрання чинності цим законом для можливості скористатися встановленими звільненнями від сплати ПДВ і акцизного податку. Єдина умова – сплата до бюджету держави тільки встановленої ставки ввізного мита 500 євро.