Єврокомісія оприлюднила звіт щодо відповідності законодавства України праву ЄС

Європейська Комісія оприлюднила аналітичний звіт (http://bit.ly/3x8QYa8), в якому оцінено спроможність України взяти на себе зобов’язання, передбачені перспективою членства у Європейському Союзі, детально проаналізовано, якого прогресу Україна досягла в адаптації свого законодавства до права ЄС у різних сферах.

Цей звіт доповнює Висновок Комісії щодо заявки України на членство в ЄС, ухвалений 17 червня 2022 року. Він оцінює загальну спроможність країни дотримуватись зобов’язань щодо членства, тобто повного обсягу законодавства ЄС. У документі використовується така шкала оцінки поточного стану законодавства: ранній етап, певний рівень підготовки, помірна підготовленість, хороший рівень підготовки та добре просунутий – у шести основних кластерах. Кластери: основи процесу приєднання, внутрішній ринок, конкурентоспроможність та інклюзивне зростання, зелений порядок денний та сталий зв’язок, ресурси, сільське господарство та єдність, а також зовнішні зв’язки.

Єврокомісія визначила, що початковий, найнижчий рівень підготовки, Україна має у таких сферах як, зокрема, свобода руху осіб, право інтелектуальної власності, сільське господарство, довкілля, соціальна політика та фінансовий контроль.

Певного рівня підготовки, за даними звіту, наша країна досягла у таких напрямах як свобода підприємництва та надання послуг, свобода руху капіталу, публічні закупівлі, антимонопольна політика, корпоративне право, фінансові послуги, правосуддя, свобода та безпека, освіта та культура, захист прав споживачів та охорона здоров’я.

Середній рівень підготовки Україна продемонструвала у свободі руху товарів, медіа, продовольчій безпеці, економічній політиці, науці та дослідженнях.

Хороший рівень підготовки в енергетиці, митному союзі, зовнішніх зв’язках, зовнішній, безпековій та оборонній політиці.

Європейська Комісія продовжить надавати Україні методичну допомогу та підтримку в наближенні українського законодавства до права ЄС. Восени Єврокомісія оприлюднить звіт про поступ, досягнутий Україною у впровадженні пріоритетних реформ, які були визначені у семи умовах, що Україна отримала разом зі статусом кандидатки на вступ до ЄС.