З 1 лютого виплати військовим залежатимуть від району перебування та специфіки бойових завдань

З 1 лютого розмір виплат для військовослужбовців залежатиме від районів їхнього перебування, а також складності та специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують. Про це йдеться на сайті Міністерства оборони України щодо нового порядку нарахування грошового забезпечення.

Розмір додаткової грошової винагороди військовим, які беруть безпосередню участь у бойових діях, не змінюється. Рішення змінити підхід до нарахування додаткової грошової винагороди стосуватиметься тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій, та ухвалено задля дотримання принципів справедливості щодо стимулювання воїнів сил безпеки і оборони України.

У Міноборони зазначили, що наразі усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тисяч гривень.

«Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати — 30 тисяч гривень. У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки і оборони України», – пояснюють у відомстві.

Із 1 лютого будуть збільшені розміри щомісячного (основного) грошового забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців так, щоб мінімальний його рівень для ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби становив не менше ніж 20 100 гривень. А для осіб рядового і начальницького складу Держслужби з надзвичайних ситуацій та поліцейських – на рівні не менше ніж 17 000 гривень.