З 14 грудня реєстрація авто – за новим алгоритмом

З 14 грудня реєстрація транспортних засобів буде проводитися за новим алгоритмом, розповіли в МВС.
Зміни стосуються експертного дослідження транспортного засобу, яке проводить Експертна служба МВС, – воно виокремлюється з процедури реєстрації в сервісному центрі МВС. Але виокремлення не означає скасування – тепер його треба проходити до того, як звертатись за послугою реєстрації та перереєстрації транспортного засобу.
Крім зручності, пов’язаної з екстериторіальністю, таке виокремлення ще й дозволяє у майбутньому проводити реєстрацію авто онлайн за допомогою двох смартфонів чи комп’ютерів – власника та покупця.
Новий алгоритм реєстрації транспортного засобу в Україні при купівлі-продажу авто:
– звернутися до Експертної служби МВС та отримати висновок про транспортний засіб;
– власник та покупець або їх представники із чинним висновком звертаються до сервісного центру МВС і проводять перереєстрацію транспортного засобу (також це можна буде зробити онлайн).
Ще одна важлива зміна пов’язана із тим, що можна відмовитись від пластикових бланків свідоцтва про реєстрацію транспортного та пластикового бланку посвідчення водія. При замовленні онлайн послуги обміну посвідчення водія або онлайн послуги перереєстрації транспортного засобу можна вибрати опцію без виготовлення фізичного документу — тільки цифровий.