З якого періоду «єдинникам» не обов’язково вести Книгу обліку доходів?

Законом № 786 внесено зміни до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 ПКУ щодо порядку ведення обліку доходів і витрат самозайнятими особами – ФОП та особами, які провадять незалежну професійну діяльність: скасовано обов’язкове ведення паперових Книг обліку доходів і витрат.

Залежно від обраної групи єдиного податку самозайняті особи, починаючи з 01.01.2021, мають вести облік своїх доходів (витрат) у наступний спосіб:

  • ФОП – платникам єдиного податку 1 і 2 груп та платникам єдиного податку 3 групи, які не є платниками ПДВ, надається право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення отриманих доходів. Вони можуть вести облік як у паперовому так і в електронному вигляді (п. 296.1 ст. 296 ПКУ);
  • ФОП – платникам єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ, надано право вести облік у довільній формі шляхом помісячного відображення доходів та витрат. Облік доходів та витрат може вестися також в паперовому та/або електронному вигляді (п. 296.1 ст. 296 ПКУ).

Закон № 786 фактично скасував вимогу до платників єдиного податку щодо реєстрації книг обліку доходів у податкових органах.

Платникам податків з 01.01.2021 не потрібно вчиняти жодних дій щодо скасування реєстрації вже зареєстрованих книг (подавати будь-які заяви чи повідомлення не потрібно).

Про це повідомили в ГУ ДПС у Дніпропетровській області