За брехню у деклараціях повернули ув’язнення

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Законом удосконалено положення законодавства, якими встановлена відповідальність за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, задля їх ефективної практичної реалізації.

Внесено зміни до примітки до ст. 172-6 «Порушення вимог фінансового контролю» КпАП та примітки до ст. 366-2 «Декларування недостовірної інформації» КК, якими уточнено суб’єктів відповідних правопорушень, зокрема, до них віднесено службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, а також суб’єктів декларування, які займають посади, пов’язані з високим рівнем корупційних ризиків, відповідно до статті 51-3 Закону «Про запобігання корупції».

Внесеними змінами до санкцій статей 366-2  366-3 КК встановлено кримінальну відповідальність (до 2-х років позбавлення волі) за декларування недостовірної інформації та неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

До переліку корупційних правопорушень включено склади кримінально караних діянь, передбачених ст. 366-2 КК «Декларування недостовірної інформації» та ст. 366-3 Кримінального кодексу «Неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Примітку до статті 366-2 КК доповнено реченням такого змісту: «У цій статті та статті 366-3 цього Кодексу відомими суб’єкту декларування вважаються відомості щодо об’єктів декларування, які перебувають у володінні або користуванні суб’єкта декларування особисто та які перебувають у володінні або користуванні членів сім’ї суб’єкта декларування і подані суб’єкту декларування у будь-якому вигляді».