За деякі злочини пропонується позбавляти права голосу на виборах

У Кримінальному кодексі може з’явитися новий вид додаткового покарання – позбавлення права голосу на виборах.

Такі новації пропонуються законопроектом № 9097 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів щодо запровадження додаткового виду покарання – позбавлення права голосу на виборах», внесеного в парламент народним депутатом Русланом Сидоровичем.

Таке покарання передбачається застосовувати за злочини проти основ національної безпеки України, виборчих прав та окремих злочинів проти громадської безпеки.

Згідно проекту, позбавлення права голосу на виборах призначається у випадках, передбачених Особливою частиною КК, на строк від 5 до 10 років. Це покарання поширюватиметься на увесь час відбування основного покарання і, крім цього, на строк, встановлений вироком суду, що набрав законної сили.

На думку автора законопроекту, це дозволить унеможливити використання демократичних інститутів особами, що виступили проти демократії.

Окрім того,у Кримінально-виконавчому кодексі України та Законі про реєстр виборців запропоновано визначити механізм виконання покарання у виді позбавлення права голосу на виборах.

У пояснювальній записці вказується, що пропоновані зміни не суперечать Конституції України.