За фейкові повідомлення про мінування посилять кримінальну відповідальність

Комітет ВР з питань правоохоронної діяльності рекомендує прийняти в цілому законопроект № 3911 про внесення змін до статті 259 Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. До другого читання надійшло 22 пропозиції та поправки, з них враховано 15, відхилено 7.

Метою законопроекту є суттєве зменшення кількості завідомо неправдивих повідомлень про загрозу, забезпечення економії ресурсів органів державної влади, які використовуються для їх перевірки та усунення негативних наслідків розповсюдження неправдивої інформації.

Згідно із законопроектом частина друга статті 259 КК України викладається в новій редакції, яка встановлює посилену кримінальну відповідальність за діяння, передбачені частиною першою цієї статті, якщо об’єктами завідомо неправдивого повідомлення стали критично важливі об’єкти інфраструктури або об’єкти чи споруди, що забезпечують діяльність органів державної влади, або заклади охорони здоров’я, або заклади освіти.

Санкція – позбавлення волі на строк 4 – 8 років з конфіскацією майна або без такої.

Таким чином, пропонується встановити як додаткове покарання у вигляді конфіскації майна за вчинення злочину, передбаченого статтею 259 КК.

Критично важливі об’єкти інфраструктури – це підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, діяльність яких безпосередньо пов’язана з технологічними процесами та/або наданням послуг, що мають велике значення для економіки та промисловості, функціонування суспільства та безпеки населення, виведення з ладу або порушення функціонування яких може справити негативний вплив на стан національної безпеки й оборони України, навколишнього природного середовища, заподіяти майнову шкоду та/або становити загрозу для життя і здоров’я людей.

Згідно з відомостями Національної поліції за 2019 рік, слідчі розпочали досудове розслідування близько 2000 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 259 Кримінального кодексу України, що удвічі більше показників 2018 року.