За перешкоджання перевіркам пожежної безпеки можуть встановити високі штрафи

Уряд пропонує карати за перешкоджання перевіркам пожежної безпеки серйозними штрафами – відповідний законопроект № 3931 подано до парламенту.

Згідно із проектом у КпАП може з’явитися нова стаття – “Створення перешкод для діяльності уповноважених посадових осіб центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, у тому числі пов’язаної з проведенням перевірок”.

За таке перешкоджання передбачений штраф 1 000 – 2 000 НМДГ (17 000 -34 000 грн), а за повторне вчинення правопорушення протягом року – 2 000 – 3 000 НМДГ (34 000 – 51 000 грн).

Крім того, поліцейські і посадові особи органу державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки отримують повноваження складати протоколи про адміністративне правопорушення.

А якщо правопорушники не даватимуть оформити протокол, співробітникам поліції хочуть дозволити проводити адміністративне затримання – до встановлення особи правопорушника, якщо останній перешкоджає перевірці пожежбезпеки.