За перевезення дітей без автокрісла – штраф 510 грн

Верховною Радою 29 жовтня прийнято Закон “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей” (законопроект №1150).

Згідно закону, порушення правил перевезення дітей тягне за собою накладення штрафу на водія у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Повторне протягом року вчинення порушення – 50 неоподатковуваних мінімумів  (850 грн). Штрафувати за порушення буде поліція.

Зазначимо, що правила перевезення у транспортних засобах дітей, які не досягли 12-річного віку та чий зріст менший ніж 145 сантиметрів, передбачають використання спеціальних засобів убезпечення (автокрісел). Раніше за порушення цього правила не було визначено конкретних штрафів.

Також нові санкції будуть застосовуватися у разі перевезення дітей до 16 років у кузові вантажівки, а групи дітей – уночі.

До речі, за недотримання правил безпечного перевезення дітей у Німеччині порушники платять штраф у 60 євро, Чехії – 78 євро, Естонії – до 400 євро, Польщі – 35 євро.