За продажі у Instagram без реєстрації підприємницької діяльності – штраф до 85 тис. грн

На сьогодні соціальні мережі Facebook, Instagram тощо стали бізнес-платформами з потужними маркетинговими інструментами, якими користуються громадяни для дистанційного продажу товарів або надання послуг. При цьому значна кількість таких продавців нехтують обов’язком реєстрації підприємницької діяльності, ухиляються від сплати податків, а розрахунки проводять через банківські картки фізичних осіб, що заборонено законодавством.

ДПС акцентує, що у випадку здійснення системної господарської діяльності з продажу товарів (надання послуг) необхідно зареєструватися суб’єктами господарювання. Державна реєстрація суб’єктів господарювання – обов’язкова умова здійснення усіх видів підприємницької діяльності та запорука законності її ведення.

За провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб’єкта господарювання ст. 164 КУпАП передбачено штраф до 85 тис грн з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.