За сприяння АПУ відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Міжнародною асоціацією юристів, Міністерством юстиції України та Координаційним центром з надання правової допомоги

Міжнародна асоціація юристів (IBA)Міністерство юстиції України та Координаційний центр з надання правової допомоги 25 листопада 2022 року  підписали тристоронній Меморандум про співпрацю щодо підтримки системи безоплатної правової допомоги (БПД) у забезпеченні права на захист у справах про воєнні злочини.

Церемонія підписання відбулася онлайн. Участь у заході взяли Президентка Асоціації правників України Анна Огренчук, Виконавчий директор IBA Марк Еліс, Заступниця Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць, в.о. Директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Анна Огренчук під час заходу зазначила: «З початком повномасштабної війни в Україні національна система юстиції зіткнулась з необхідністю швидко та якісно розглядати велику кількість справ щодо вчинення воєнних злочинів та злочинів проти людяності в Україні. Однак знаннями та навичками ведення справ щодо серйозних міжнародних злочинів (atrocities) володіють в основному судові, правоохоронні органи та адвокатура з тих регіонів, які безпосередньо постраждали від анексії Кримського півострову та окупації Донецької та Луганської областей в 2014 році. В умовах, коли всі області України є предметом агресії Російської Федерації, необхідним є посилення спроможності учасників судового провадження на всій території країни вести справи щодо воєнних злочинів та злочинів проти людяності. Сторона захисту не є винятком. Тому підписання меморандуму сьогодні є важливою подією, яку Асоціація правників вітає. Зі свого боку ми готові долучитись до роботи по вказаному напрямку і на платформі АПУ забезпечувати відкрите і доступне навчання для всіх юридичних професій».

Валерія Коломієць та Олександр Баранов подякували АПУ та IBA за підтримку і наголосили, що наразі юристи та адвокати, які співпрацюють з Координаційним центром з надання правової допомоги, особливо потребують покращення навичок та поглиблення знань у галузі міжнародного, в тому числі гуманітарного, права. І це виклик для всіх юристів. «Найважливіше, що сьогодні у нас є, це – люди, чиї права та інтереси ми маємо захищати, і для цього держава та професійна юридична спільнота мають бути об’єднані»,  – додала Валерія Коломієць.

Марк Еліс зауважив: «Міжнародна асоціація юристів з початку російської агресії проти України публічно говорила про порушення норм міжнародного права. Україна має право на притягнення всіх винних осіб до відповідальності, але і має обов’язок забезпечувати справедливий суд всім підсудним. Тому співпраця з національними органами влади дуже важлива для нас. В кінці війни міжнародна спільнота буде оцінювати, чи забезпечили українські суди право на справедливий суд, в тому числі право на захист».

Марк запевнив, що IBA і надалі залишатиметься надійним партнером України.