За вчинення кримінального правопорушення пропонується застосовувати пробаційний нагляд

В парламенті зареєстровано законопроект № 9185 “Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань в умовах воєнного стану”.

ККУ хочуть доповнити таким видом покарання до осіб, визнаних винними у вчиненні кримінального правопорушення, як пробаційний нагляд.

Покарання у виді пробаційного нагляду буде полягати в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства.

Пробаційний нагляд буде призначатися судом на строк від 1 до 5 років.

Також закопопроєктом передбачається заміна покарання у вигляді арешту на покарання у вигляді пробаційного нагляду у санкціях статей Особливої частини Кримінального кодексу України.

Пропонується, що суд покладатиме на засудженого до пробаційного нагляду певні обов’язки, наприклад, періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; не виїжджати за межі України без погодження; використовувати електронний засіб контролю тощо.