За злочини проти власності, що вчинені в умовах воєнного стану, посилено відповідальність, – ВС

Нещодавно Верховний Суд розглянув одне з проваджень щодо крадіжки, вчиненої в умовах воєнного стану. Вироком місцевого суду, який апеляційний суд залишив без змін, чоловіка визнано винуватим у таємному викраденні чужого майна, вчиненому повторно та в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 185 КК України). За скоєний злочин він отримав 5 років позбавлення волі.

Верховний Суд, розглянувши касаційні скарги засудженого та його захисника, вказав: суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що виправлення та перевиховання обвинуваченого неможливе без ізоляції його від суспільства.

На думку колегії суддів касаційного суду, призначене покарання відповідатиме вимогам статей 50, 65 КК України та принципам законності, індивідуалізації та справедливості.

Нагадаємо, що рік тому законодавець вніс зміни до КК України та доповнив деякі склади кримінальних правопорушень проти власності кваліфікуючою ознакою – вчинення в умовах воєнного або надзвичайного стану.

Постанова ККС ВС у справі № 725/4274/22 (провадження № 51-3794км22) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/108959950.

Із цією та іншими правовими позиціями Верховного Суду можна ознайомитися в Базі правових позицій Верховного Суду – lpd.court.gov.ua/login.