Закон про е-комунікації дозволить Україні інтегруватися в цифровий ринок ЄС

970 поправок до законопроекту № 3014 «Про електронні комунікації» розглянуто на засіданні Комітету ВР з питань цифрової трансформації.

Повідомляється, що в проекті максимально збалансували та врахували інтереси суспільства, бізнесу та держави. Проект містить багато прогресивних норм і дозволить Україні інтегруватися в єдиний цифровий ринок ЄС, оскільки імплементує норми Європейського кодексу електронних комунікацій.

Закон «Про електронні комунікації» визначатиме правову основу діяльності у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектру, а також встановлюватиме повноваження держави, права, обов’язки та засади відповідальності фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у даній діяльності або користуються електронними комунікаційними послугами.

Проектом передбачається:
– запровадити повідомний принцип реєстрації суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері електронних комунікацій;
– установити винятковий перелік вимог до учасників ринку;
– встановити процедуру подання документів до регуляторного органу в електронному вигляді;
– удосконалити контроль (нагляд) у сфері електронних комунікацій із метою попередження правопорушень та зниження потенційно можливого тиску на бізнес;
– встановити відповідальність за порушення тощо.

Члени Комітету рекомендують Верховній Раді прийняти законопроект в другому читанні та в цілому як закон.