Закон про локалізацію приймуть задля підтримки українських виробників

До Закону України «Про публічні закупівлі» готуються зміни щодо модернізації вітчизняної промисловості та підтримку українських виробників. Відповідний законопроект №3739 профільний Комітет ВР рекомендував прийняти в цілому.

Законороектом пропонується тимчасово, з 1 січня 2021 року, строком на 10 років, встановити особливості здійснення процедур закупівлі окремих товарів – зокрема, встановлюється перелік товарів, щодо яких використання вимог локалізації стає обов’язковим при проведенні публічних закупівель.

Чинна система публічних закупівель в Україні побудована на використанні переважною мірою цінових критеріїв при оцінці тендерних пропозицій. За даними експертів, в середньому для всіх публічних закупівель по Україні показник проникнення імпорту становить 38%, тоді як у публічних закупівлях розвинутих країн (США, ЄС) імпорт складає не більше 4-5% всіх закупівель.

Ступінь локалізації – це питома вага вартості сировини, матеріалів, деталей, складових частин і комплектуючих виробів, робіт, послуг та інших складових вітчизняного виробництва у собівартості предмета закупівлі.

Читайте також: В Україні реалізують пілотний проект щодо локалізації виробництва