Як відбуватиметься національна інвентаризація лісів?

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів». Після набрання Законом чинності будуть прийняті Порядок організації та проведення Національної інвентаризації лісів України, а також відповідні Інструкції.

Завдяки національній інвентаризації лісів можливо буде отримати повну та оновлену інформацію про фактичну лісистість держави, запас деревини в лісах та її технічну придатність, повідомили у Державному агентстві лісових ресурсів.

Наразі Держлісагентство володіє інформацією лише стосовно 73% українських лісів. Інші 27% знаходяться у підпорядкуванні різних органів влади, комунальній власності. Востаннє облік лісів у повному обсязі проводили у 1996 році. Чинна процедура ведення держліскадастру та обліку лісів (на основі узагальнення даних лісовпорядкування) не дає змоги отримати статистично достовірні оцінки показників.

Інвентаризація відбуватиметься наступним чином: фахівці проводять за спеціальною схемою обстеження на місцевості в межах лісових інвентаризаційних ділянок (загалом планується обстежити 18 тисяч ділянок), отримана інформація обробляється з використанням статистичних методів та узагальнюється у національному масштабі.

На спеціальному сайті кожен зможе відстежувати зміни в рості дерев на певній інвентаризаційній ділянці, оцінити стан лісів загалом в Україні.

На першому етапі інвентаризація триватиме 2 роки, а потім буде повторюватися, щоб можна було прослідкувати зміни у прирості дерев.