Закон про paperless: держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є в реєстрах

Населення та бізнес зможуть швидко отримувати публічні послуги онлайн – для цього використовуватимуть електронну ідентифікацію фізичної особи. Держоргани не зможуть вимагати від людини інформацію, яка вже є про неї в реєстрах (наприклад, відділ РАЦС не може вимагати у вас свідоцтво про шлюб, тому що ці дані вже наявні в Державному реєстрі актів цивільного стану громадян).

Це стане можливим завдяки Закону «Про особливості надання електронних публічних послуг», ухваленому Радою минулого тижня.

Законном введено нові терміни, такі як «електронна публічна послуга», «автоматичний режим надання електронної публічної послуги», «комплексна електронна публічна послуга», «система електронної взаємодії електронних ресурсів», «публічна послуга», інших термінів, пов’язаних з наданням (отриманням) електронних публічних послуг, а також встановлюються особливості їх надання.

Держателі національних електронних інформаційних ресурсів зобов’язані забезпечити доступ суб’єктів надання публічних послуг до документів та/або інформації, необхідної для надання відповідної публічної послуги, яка міститься у відповідних національних електронних інформаційних ресурсах. Такий доступ надається на безоплатній основі.