Закон про єдиний рахунок для сплати податків набув чинності

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» набув чинності 18 квітня 2020 року.

Разом з тим, набувають чинності з 1 січня 2021 року: пункт 1 (в частині накладення арешту на кошти на єдиному рахунку, відкритому у порядку, визначеному статтею 351 Податкового кодексу), пункт 2, пункт 3 (в частині коштів на єдиному рахунку, відкритому в порядку, визначеному статтею 351 Податкового кодексу) розділу І цього Закону.

Закон забезпечує створення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України (крім ПДВ та акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового, а також митних платежів), єдиного соціального внеску через Електронний кабінет платника податків.

Такий рахунок буде відкрито для платника за його згодою (бажанням) на центральному рівні Державної казначейської служби.

Очікується, що новації допоможуть спростити сплату податкових платежів та сприятимуть зменшенню кількості помилково або надміру сплачених грошових зобов’язань. Крім того, ухвалені зміни мають посприяти підвищенню рівня відкритості, прозорості та довіри платників податків до державних органів.

Нагадаємо, що Закон був ухвалений 13 квітня 2020 року з правками Президента.